22812838_1974513122575726_1736867461_o

Sobotni wyjazd na mecz piłki nożnej

W sobotni wieczór 21 października grupa uczniów od opieką pani Małgorzaty Libera i pani Agaty Burzec udała się na mecz 1 Ligi Piłki Nożnej Stal Mielec- Chrobry Głogów. Celem wyjazdu była nauka zachowania się na obiektach sportowych oraz kulturalne kibicowanie.

Po sprawnej zbiórce o godz. 17:00 wyjechaliśmy spod budynku szkoły w Zarzeczu Dużym prosto na stadion Miejski w Mielcu. Już sam widok stadionu był zaskoczeniem. Wielkie reflektory zrobiły wrażenie na uczniach. Przy wejściu każdy musiał odczytać swój bilet w specjalnym urządzeniu i przejść przez bramki stadionowe. Następnie udaliśmy się na sektor rodzinny, gdzie zajęliśmy swoje miejsca. Równo o 18:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek i mecz rozpoczął się. Widocznie przynieśliśmy szczęście drużynie z Mielca, bo do przerwy prowadzili 1:0, a w drugiej połowie strzelili jeszcze 2 bramki, kończąc mecz 3:0. W trakcie gry uczniowie kibicowali wraz z innymi szkołami, a w przerwie był czas na ciepły posiłek i zabawy organizowane przez animatorów. Niespodzianką były odwiedziny kontuzjowanych piłkarzy na naszym sektorze. Można było zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gromkimi brawami zakończyło się spotkanie i jeszcze kilka minut po ostatnim gwizdku wiwatowaliśmy z całą trybuną na cześć zwycięskiej drużyny. Na koniec zdołaliśmy podbiec bliżej wejścia do szatni i przybyć “piątki” zawodnikom schodzącym z boiska. W drodze powrotnej uczniowie zadawali dużo pytań związanych z meczem. O godzinie 21 dotarliśmy do naszej szkoły, gdzie rodzice już czekali na swoje dzieci. W świetnych nastrojach wróciliśmy do domów.